8 דברים שחייבים לדעת לפני השקעה בחו"ל

לפי המגמה הנוכחית, אנשים בוחרים להשקיע את הכסף הפנוי בנכסים בחו"ל, ואם נתמקד, נציין שבנכסים בארה"ב, שם המחירים נמוכים, התנאים נחשבים נוחים והתשואה ידועה כטובה. עם זאת, ידוע שאין לקפוץ על כל הצעה ושאין להאמין לכל חברת נדל"ן. אי לכך אם גם אתם רוצים לממש את התשואה האופציונלית, אך חוששים ומחזיקים בלא מעט שאלות, אתם מוזמנים לעבור על מספר דגשים חשובים, כי ידע זה כוח ובמקרה הזה ידע שווה לא מעט כסף.

 • נקודות יציאה – נעים להכיר
  אומנם כאשר עומדים לסגור עסקה לא נעים לחשוב על חוסר הצלחה, אך מדובר בתרחיש אפשרי, ועל כן מראש רצוי להכיר את נקודות היציאה.
 • חדשים בתחום? התחילו מפרויקט קטן!
  אם אתם חדשים בתחום ההשקעות בחו"ל, ומבקשים לצבור תחושת ביטחון, אין למהר להשקיע בגדול. בתור התחלה בחרו בהשקעה שנחשבת בטוחה ופשוטה. כך למשל יש להעדיף השקעה בדירת מגורים מאשר השקעה בבניין, או השקעה בעסק מסחרי.
 • לא מתפשרים על גיבוי משפטי ועל חברת תחזוקה מקומית
  אין לשכוח שהשקעה בחו"ל כרוכה במרחק לא קטן, מרחק שעשוי להוביל לתחושת חוסר שליטה. מכאן שחשוב לוודא מראש שקיים גוף מקומי שמטפל היטב בדברים, כולל חברת ניהול יעילה וגיבוי משפטי, ולו עבור שוכר שממאן לשלם שכ"ד.
 • בוחנים תשואה מראש
  כיום בשנת 2021 התשואה שמגיעה משכירות בחו"ל הרבה יותר גבוהה מזו שמתקבלת בארץ, אך גם ידוע שיש מדינות שבהן התשואה נחשבת הרבה יותר גבוהה. פה ראוי לציין שארה"ב מככבת באחד משני המקומות הראשונים, וזאת כיוון שמספר המשרות במשק ממשיך לצמוח ובמקביל כוח הקניה גם כן במגמת עליה. עם זאת, יש לדעת שבארה"ב קיימים אזורים שבהם התשואה יותר גבוהה מאחרים, ובאזורים האלו מוטב להתמקד.
 • בדקו כמה שיותר נתונים אודות הנכס
  כאשר מבקשים להשקיע בנכס מעבר לים, יש להבין שלא רק שבלתי ישים "לקפוץ" לבקר אותו, אלא שגם לא בקיאים במדיניות המקומית. כך למשל מעניין (ועצוב) לציין שחלק מהדירות בארה"ב בנויות מגבס שנחשב מסוכן לבריאות, כך שלעיתים לא ניתן להמשיך להשכיר, טרם משקיעים בשיקום משמעותי (ויקר).
 • בודקים הוצאות משלימות
  מדינות שונות מחזיקות בחוקי מיסוי שונים, ועל כן טרם סוגרים עסקה, יש להבין מראש מהן סך ההוצאות המשלימות. זה כולל מס שבח, ארנונה, מס עירוני, מיסי מים ועוד.
 • אפשרויות מימון שכדאי להכיר
  מחפשים הלוואה עבור רכישת נכס? בהחלט שווה לשקול לקחת הלוואה מבנק שיושב באותה מדינה. מדוע? כיוון שלפני שהבנק יאשר את ההלוואה, הוא יערוך בדיקות שווי ערך מקיפות, כך שמדובר בערך מוסף – בשירות חשוב ביותר שניתן בחינם.
 • מדינה אחרת מיסים אחרים
  המיסים שקיימים בארץ אינם דומים למיסים זרים, ועל כן חשוב להבין מה הם כוללים ומהו הערך שלהם, כולל מס שבח, מס רכישה, מיסי עירייה וכדומה.

  שתהיה השקעה מושכלת ומוצלחת – בסדר הזה!
דילוג לתוכן