4 תכונות אישיות שיעזרו לכם בהשקעות

אין ספק שבשביל להצליח לעשות כסף חוש עסקי, סכום נזיל בצד, או ביטחון כלכלי אינו מספיק, אלא בין היתר המרכיב האישיותי משחק תפקיד משמעותי, וזאת כי הוא זה שמאפשר לצאת לדרך ולבחור את אפיק ההשקעה האידאלי ביותר בהתאם לרוח התקופה ולמגוון נתונים משלימים. מכאן שיש את אלו שמבקשים ללכת על הבטוח והמוכר (ועל כן לא ינסו לבחון אלו אופציות חלופיות קיימות), ויש את אלו שמחפשים את הדבר הבא והם כן מוכנים לקחת סיכון. אז אלו תכונות מוטב להעמיד בראש סדר העדיפויות כאשר מבקשים להשקיע בצורה רווחית? הכנו לכם תשובה!

אלו 4 התכונות שרצוי לאמץ לפני שמבצעים השקעה מובילה

רגע לפני שנציג את רשימת התכונות שפותחות את הדלת עבור עסקה טובה, נעצור לציין שגם אם אין לכם את אותן תכונות, תמיד ניתן לייצר, כי לפעמים מספיק להיות מודעים לתכונה הרצויה, כדי לתת לה יותר מקום ולאפשר לה ביטוי – ללא כל שיפוט חיצוני. נשמע הגיוני?
הכירו את 4 התכונות שרצוי להציב בחזית כאשר עומדים לבצע השקעה רווחית:

  • חשיבה מחוץ לקופסה – בעולם העסקים אין זה תמיד נכון לזרום עם הזרם, אלא יש לבחון אפיקים מעט שונים. אם רק בודקים, מוצאים שלצד השקעות במניות, קיים עולם שלם של אפשרויות. אפשרויות שלא בהכרח מסוכנות ושכן יותר רווחיות.
  • סבלנות – בתחום ההשקעות צריך הרבה פעמים לראות את התמונה הגדולה. לעיתים לוקח זמן לתשואה להגיע, אך אם רק מחכים בסבלנות זה קורה.
  • רצינות – כאשר מחפשים אפיקי השקעה מעט שונים, חשוב לגלות רצינות והתמדה – רצוי לבחון לעומק מהם הפרמטרים של כל הצעה.
  • רציונאליות – בתחום ההשקעות יש להישאר עם רגלים על הקרקע. הנקודה היא שאין להשקיע סכומים שאינם קיימים ואין להשקיע סכומים שאם הם יאבדו המשקיע ייכנס לקושי כלכלי משמעותי. הנקודה היא שיש לבחון כל הצעה באופן שקול, ולא להסתנוור מהתשואה שמובטחת.

שני פרמטרים חשובים נוספים - ניסיון אישי ומבנה אישיותי

לצד התכונות שציינו, גם יש לקחת בחשבון שני מרכיבים נוספים: מבנה אישיותי וניסיון קודם. כך למשל זה משנה אם מדובר באדם בעל מבנה אישיותי שהוא הרפתקני ושהיה לו ניסיון חיובי בתחום השקעות, או אם מדובר באדם סולידי שכבר נכווה בתחום בעבר. האדם הראשון יהיה מוכן להגדיל את ההשקעה ואת טווח הסיכון, בעוד שהאדם השני יעדיף ללכת על השקעה שנחשבת מתונה.

שחקן חיזוק וכוחה של החלטה

לצד כל זאת, אין להתעלם מהנתון החשוב מכל, והוא שבין אם יש לכם תכונות כאלו או אחרות ובין אם אין לכם, דבר אחד כולם צרכים לעשות, והוא למצוא שחקן חיזוק ששוחה במים ושמקפיד על שקיפות מלאה. מה עוד חשוב לדעת? שתכונות אופי אינן בהכרח מולדות, כך שאם מבינים מה דרוש על מנת לבצע השקעה כדאית, בהחלט שווה לנסות לשייך לעצמכם תכונה כזו או אחרת.

כל מה שמאחורי השקעה - חשש עוגן וקבלת החלטה

מכאן שגם אם כל האנשים שמכירים מסביב משקיעים במניות, אין זה אומר שלא ניתן לפתוח את הראש לגבי השקעות שונות שיודעות להוביל לתשואה הרבה יותר גבוהה, ואין לאפשר להשקעה מעבר לים שכרוכה בלא מעט סימני שאלה (ופערי מרחק וחוקים) לצאת לדרך. מדוע? ובכן כפי כמו שאמרנו לעיתים כל שצריך זה רק נכונות וגוף מקצועי שיניע את התהליך – לגמרי עניין של קבלת החלטה. עם זאת, אם כל סיכון מזערי מונע מכם שינה בלילה, מוטב שתשאירו השקעות נדל"ן מחוץ לתמונה, ותלכו על השקעה שנחשבת רגועה ובטוחה (ולא מאוד רווחית), כי גם לשקט הנפשי שלכם יש ערך לא קטן. לגמרי עניין של החלטה.

דילוג לתוכן