קבוצות רכישה: מה הם היתרונות בקבוצות אלו?

בשנים האחרונות אנו שומעים את השם "קבוצות רכישה" לא מעט, למעשה זה בכלל לא מפתיע. ב -5 שנים האחרונות אנו רואים עלייה של למעלה מ – 300% בקבוצות הרכישה לעומת תחילת שנות ה – 2000. על פניו חברות המציעות קבוצות רכישה מציעות למצטרפים לרכוש דירות חדשות כחלק מקבוצה, ליהנות מהנחה משמעותית, בתים מוכנים קומפלט יחד עם ריהוט מאובזר מהקבלן ועוד עשרות דברים אחרים. יחד עם זאת, מתעוררים לא מעט שאלות אודות אותם קבוצות לאחר סיפורים אותם אנו שומעים על קבוצות שנפלו ולא החזירו כסף כלל ללקוחותיהם. החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע האינפורמטיבי אודות קבוצות רכישה

הכר את הקבוצה: מה זו קבוצת רכישה?

קבוצות רכישה היא למעשה התארגנות של גוף מסוים או מספר אנשים פרטיים לשם רכישת דירה או בניית פרויקט מגורים. המטרה העיקרית בקבוצת רכישה היא להוזיל את עלויות הדירות המאמירות, לבחור את סגנון המגורים, את אופי המגורים ואת המיקום וגם לדעת מי הם האנשים אשר הולכים להיות השכנים שלכם בשנים הבאות. דרך קבוצת רכישה לא מעט אנשים הצליחו לחסוך בין 15-25% מן העלות אותה היו משלמים על אותה דירה לולא היו פותחים את קבוצת הרכישה, בניה באמצעות חברת רכישה נותנת לקבוצה את היכולת לקבל שליטה גדולה יותר ומקיפה על הנכס אותם הם קונים, על הפרויקט והתשתית מסביב

קבוצת רכישה: מספר דגשים לשים אליהם לב

על פניו קבוצת רכישה נשמעת כמו הפתרון האידיאלי עבורנו, מי לא רוצה לבחור את השכנים שלו ולחסוך בין 15-25% מן מחירי הדירות הקיימים(לעיתים זה יכול להגיע לחיסכון של כמה מאות אלפי שקלים). יחד עם זאת, עליכם לדעת שלא הכל זוהר וכמו כל דבר בחיים גם כאן הסיכונים אורבים לנו מעבר לפינה:

 

פרויקט המתעכב מסיבות שונות – בעיקר בעולם הנדל"ן אנו פוגשים פרויקטים אשר מתעכבים מסיבות שונות, לעיתים אלו יכולות להיות סיבות בירוקרטיות הקשורות לועדת התכנון באותה המועצה. לעיתים עיכוב או ביטול לחלוטין מטעם המועצה עלול לגרום לנו להפסד כספי לא קטן. לכן אנו מציעים לכם לבדוק את השטח שלכם בתוכניות המתאר של המועצה ולבדוק יחד עם עורך דין מה היא הסבירות להיתכנות של בנייה באיזור ללא בעיות.

 

חילוקי דעות בין הרוכשים – לא סתם אתם נקראים "קבוצת רכישה", אתם חלק מקבוצה של אנשים אשר מעוניינים לרכוש נכס או לבנות בפרויקט מגורים חדש. לכל אחד מן האנשים יש את האגנ'דה וסיבתו לקניית דירה: דירה להשקעה, מגורים, מכירה בערך גבוה יותר מאחר והמחיר הוזל משמעותית ועוד מספר דברים היכולים להוות מטרד עבור שאר הרוכשים. אנו מציעים לעגן "תקנון" בין כל הרוכשים על מנת להבטיח את זכויותיכם ואיכות חייכם.

 

אי שקיפות ואמינות – אחד היתרונות המרכזיים בקבוצת רכישה הוא היבט המיסוי, רשויות המדינה בודקות בצורה מקיפה האם קבוצת הרכישה עומדת בכל הדרישות על מנת לקבל פטורים שונים. בדקו אם קבוצת הרכישה היא קבוצת רכישה לגיטימית, בעלת כל האישורים הרלוונטיים ומוגדרת כקבוצת רכישה בחוק על מנת להימנע מאי נעימויות בעתיד

שחקן חיזוק וכוחה של החלטה

לצד כל זאת, אין להתעלם מהנתון החשוב מכל, והוא שבין אם יש לכם תכונות כאלו או אחרות ובין אם אין לכם, דבר אחד כולם צרכים לעשות, והוא למצוא שחקן חיזוק ששוחה במים ושמקפיד על שקיפות מלאה. מה עוד חשוב לדעת? שתכונות אופי אינן בהכרח מולדות, כך שאם מבינים מה דרוש על מנת לבצע השקעה כדאית, בהחלט שווה לנסות לשייך לעצמכם תכונה כזו או אחרת.

כל מה שמאחורי השקעה - חשש עוגן וקבלת החלטה

מכאן שגם אם כל האנשים שמכירים מסביב משקיעים במניות, אין זה אומר שלא ניתן לפתוח את הראש לגבי השקעות שונות שיודעות להוביל לתשואה הרבה יותר גבוהה, ואין לאפשר להשקעה מעבר לים שכרוכה בלא מעט סימני שאלה (ופערי מרחק וחוקים) לצאת לדרך. מדוע? ובכן כפי כמו שאמרנו לעיתים כל שצריך זה רק נכונות וגוף מקצועי שיניע את התהליך – לגמרי עניין של קבלת החלטה. עם זאת, אם כל סיכון מזערי מונע מכם שינה בלילה, מוטב שתשאירו השקעות נדל"ן מחוץ לתמונה, ותלכו על השקעה שנחשבת רגועה ובטוחה (ולא מאוד רווחית), כי גם לשקט הנפשי שלכם יש ערך לא קטן. לגמרי עניין של החלטה.

דילוג לתוכן