מבקשים להשקיע נכון? קבלו 6 טיפים!

כיום רבים מהאנשים מבינים שאם יש להם בצד סכום של כמה מאות אלפים (גם 200 אלף נחשב), יהיה זה רק כלכלי להשקיע בנדל"ן מעבר לים. אומנם בארץ קשה עם סכום שכזה לרכוש נכס, אך בחו"ל נפתחות לא מעט הזדמנויות. אז אם גם אתם מצטרפים למגמה שהופכת לא מעט אנשים להיות יותר אמידים, מוזמנם להבין כיצד ממנפים את ההזדמנות, וכידוע, אין כמו ללמוד מניסיונם של אחרים. לרשותכם 7 טיפים שעשויים להיות שווים אלפי שקלים. שנתחיל?

טיפ מס' 1: בוחנים את הגוף המלווה

מצד אחד, כל מי שפונה להשקיע בנדל"ן מעבר לים מבקש להרוויח, ואף כמה שיותר. מצד שני, רוב האנשים לא מעוניינים לצלול פנימה – לא מעוניינים להבין את התחום לעומק, לבחון הבדלים ולגזור מסקנות, ואכן כל עוד מוצאים חברת נדל"ן מקצועית שניתן לסמוך עליה, ניתן להשאיר לה את סך שיעורי הבית.

מה אנו מנסים לומר? שהכרחי לבחון היטב את הגוף המלווה. כיצד? קריטי לבחון מהי ההיכרות שלו עם שוק הנדל"ן המקומי (כולל היכרות עם גופי החוק והרגולציה), אלו עסקאות הוא כבר סגר בתחום (ולאיזו תשואה אותן עסקאות הובילו), אלו שירותים מקיפים הוא מעניק (למשל ליווי משפטי, ליווי בנקאי), אלו בדיקות הוא מעביר את הנכסים שעומדים על הפרק, ואף אלו בדיקות השוכרים העתידיים של הנכס עוברים. מה אנו מנסים לומר? שברגע שבוחנים היטב את הגוף המלווה, אין צורך לבחון לעומק את העסקה שעומדת על הפרק.

טיפ מס' 2: מנצלים סיטואציות

אם רק התחלתם לברר, נראה שכבר הבנתם שיש לא מעט אפשרויות עבור השקעות נדל"ן מעבר לים. כיצד אם כן מקבלים החלטה? יש לא מעט דרכים, אך תמיד יעיל לנצל נקודת זמן מיוחדות. כך למשל אם תבררו לגבי השקעות בקפריסין, תגלו שנכון להיום הנכסים עדיין זולים ואילו הביקוש רק מתחיל להעלות הילוך. כמו כן, התמקדות בחלק הצפוני של קפריסין מגלה שמדובר בנקודת זמן קריטית. האזור בתולי ומציע שלל יתרונות יחסיים, לצד התעוררות קלה מבחינת עליית המחירים.

טיפ מס' 3: מתכווננים - מבינים מה מחפשים!

רבים בטוחים שהם רוצים להשקיע בנכס בחו"ל, אך לא מבינים שעד עתה קיבלו רק את החלטה הראשונה. בנקודה זו יש להבין איזה סוג נכס רצוי. מכאן שאם נתמקד בארה"ב, נמצא שניתן להשקיע ב Multi – Family או ב- Family Single. שנסביר? Family Single נוגע לנכס שמיועד למשפחה, משמע בית פרטי צמוד קרקע, אופציה שבארה"ב נחשבת טובה, במיוחד כשמדובר בבתים שעוקלו והבנקים מבקשים להיפטר מהם (חוו ירידת ערך משמעותית). מהו אם כן ב- Multi-Family? פה כבר מדובר במבנה דירות שלם ואף במספר מבנים סמוכים, כאשר לשם כך נהוג לחבור לקבוצה של משקיעים.

מה אם כן נכון עבורכם? הציפו את השאלות הבאות:

        האם ניתן להשיג הלוואה (עבור Multi-Family הבנקים בארה"ב נוהגים להעניק הלוואות גם למשקיעים זרים – כל עוד אחד מהמשקיעים בעל אזרחות אמריקאית).

  1.  לאיזו תשואה מכוונים וכמה זמן מוכנים לחכות עד שהיא תתממש.
  2.  האם מספיק מבחינתכם להיות בעלי מניה בעסקה (כמו שקורה בהשקעה ב- Multi-Family), או שחשוב לכם להיות בעלי נכס.
  3. האם ההשקעה כוללת חברה שתנהל את סך התפעול?
  4. כמה אחוזים מסך הנכסים מושכרים?
  5.  האם קיים הסכום הנחוץ על מנת להיכנס להשקעה?

       מכאן שאם נחזור לשתי האפשרויות, נציין שההבדל המשמעותי ביותר הוא שהשקעה ב- Multi-Family מעניקה תשואה יותר גבוהה, אך לוקח יותר זמן לממשה. לשיקולכם.

טיפ מס' 4: מחליטים שמחליטים

כולנו שונאים שנותנים לנו דדליינים, אבל לפעמים זה בדיוק מה שנחוץ. רבים מהאנשים שמגלים שיש להם כמה אלפים בצד, מתחילים לחשוב מה יעשו איתם, ותוך כדי עורמים שאלות ונותנים מקום רב לחששות, כך שבסופו של יום לא עושים דבר, לא מאפשרים לכסף שלהם לעבוד עבורם. אנחנו לא מנסים לומר שיש לקבל החלטה פזיזה, אך כן אומרים שנדרש לקבל החלטה שיש שבוע לפעול. זה יגרום לכם להבין על איזו חברה סומכים (א' ב' של השקעה נבונה), כמה מבקשים להשקיע ואף להשאיר מאחור חששות שרק מונעות מכם לפעול.

טיפ מס' 5: מעלים שאלות

כאשר עומדים להשקיע סכום גדול זה מפחיד. לא ברור מה בדיוק מובטח, מהו הסיכון, בתוך כמה זמן ניתן להתחיל לראות רווחים, אלו הוצאות משלימות קיימות, מה קורה אם ההשקעה לא ממומשת, לא ברור מי שומר על האינטרסים שלכם, מה קורה אם משקיע אחר מתחרט וכדומה. בדיוק בשל כך אנחנו ממליצים לאסוף את סך השאלות ופשוט להציף אותן מול החברה המלווה. לפעמים מספר תשובות פשוטות יעניקו לכם את השקט הנפשי לצאת לדרך.

טיפ מס' 6: בוחנים אפיקי הלוואה

המשפט "כסף עושה כסף" אינו נועד רק להישמע נוצץ ולגרום לאנשים לקנא, אלא מדובר בדרך שתמיד מוטב לקחת בחשבון, במיוחד כשמזהים השקעת נדל"ן שווה, אך באותה נקודת זמן אין סכום נזיל שניתן להשקיע. אם כן כיצד פועלים? הרבה פעמים הלוואה לכל מטרה עשויה לסייע. עם זאת, נחדד שאין למהר לקחת הלוואה מבלי לוודא פעמיים שתעמדו בתנאי ההחזר ושהתשואה שווה את המהלך. כמו כן, כאשר יודעים שאמור להיכנס בעתיד הקרוב סכום משמעותי ולא רוצים לפספס את ההזדמנות להשקיע, בהחלט מדובר בהמלצה חמה.

שנסכם? לא פועלים לבד!

לבסוף שמרנו את העצה הטובה ביותר – לחבור לחברה מלווה. נכון שהשירות אינו בחינם, אך זה מונע מכם לבחון כדאיות, לבחון את חוקי המס המקומיים, למצוא לבד עו"ד, לנהל את הנכס, לטוס ליעד כדי לבחון את האזור, לברר לגבי השכירות המקומית, להתחבט בין אינספור אפשרויות וכדומה. מה עכשיו? מוזמנים לחזור לטיפ מספר 4 ופשוט לקבל החלטה, בהתאם כמובן לדגשים שציינו.

דילוג לתוכן