למה להשקיע ברוצסטר?

אחת מבין שלושת הערים הגדולות במדינת ניו יורק היא העיר ברוצ'סטר, ואחת מבין שתי הערים המשגשגות מבחינה כלכלית בניו יורק היא העיר ברוצ'סטר. מכאן שאם מצרפים לכל זאת את העובדה שרוב הנכסים בעיר הן דירות מושכרות ושבמקביל מדובר בעיר שיודעת לשמור על יציבות כלכלית, הרי שניתן להתחיל להבין מדוע ברוצ'סטר מהווה עבור רבים יעד כה מבטיח עבור השקעה נדל"נית. אז אם גם אתם מבינים שחבל לתת לכסף שלכם להשתזף בטן גב בבנק מבלי שיקרה לו יותר מדי, ואם גם אתם לא בוטחים בשוק המניות ולא סוגרים מהי המגמה של הבועה הנדל"נית כאן במדינה, הרי שאין צורך לחשוב יותר מדי, אלא פשוט לנצל אופציה מבטיחה שכבר הניבה עבור רבים תשואה שהיא בהחלט מעוררת קנאה. אז מה ראוי לדעת אודות השקעה נדל"נית בברוצ'סטר ולמה חשוב לשים לב? המשיכו לקרוא!

המגמה הנוכחית מבטיחה השקעה מניבה

אם נבחן מה קרה בניו יורק בשנים האחרונות, נמצא שבשנת 2016 היצע הבתים הצטמצם קלות ובמקביל המחירים עלו סביב ה2.2%. עם זאת, כבר בשנת 2019 השתפר המצב ובהתאם המחירים המשיכו לטפס ועמם גם ערך התשואה שמראש נחשבה גבוהה. מה קורה כיום? ממשיכים להבחין במגמת עליית מחירים. כמו כן, לרגע אין לשכוח את העובדה שברוצ'סטר יושבת בניו יורק, וכאמור ניו יורק היא זו שקובעת את הטון בכול הנוגע לתרבות, ועל כן היא מזרימה לא מעט תיירות ועסקים. מדוע זה רלוונטי? כיוון שכל זאת משפיע באופן ישיר על שוק הנדל"ן המקומי, כולל על שוק הנדל"ן של ברוצ'סטר. לאור כל זאת הביקוש עבור שכירות תמיד קיים, כאשר העיר ברוצ'סטר מהווה שחקן ראשי בזירה הנדל"נית.

תשואה גבוהה לצד ביקוש גבוה

אם נדבר במספרים, נציין שמחירי הנכסים בברוצ'סטר יחסית נמוכים, ניתן לרכוש נכס מניב גם בתמורה ל 15 אלף דולר, ואילו התשואה נחשבת סופר גבוהה – מגיעה בקלות ל12 אחוזים מדי שנה. עם זאת, על מנת לממש את ההבטחה, יש לוודא שמנתחים היטב את סך האפשרויות הכלכליות, שבודקים היטב את מצב הנכס, שבוחנים כראוי מהו המצב בשכונה (בהתאם לאחוז הפשיעה, מצב ההכנסה, אחוזי הבתים הריקים וכדומה). עם זאת, כל עוד פונים לחברת נדל"ן מקצועית, ניתן להימנע מסך הבירורים שמצריכים התעסקות רבה לצד בקיאות ברמה גבוהה. עוד ראוי לציין שברוצ'סטר נתפסת בעיני רבים כיעד משפחתי קהילתי, ועל כן לא מעט משפחות מבקשות להשכיר בעיר דירות ובתים, עובדה ששוב מובילה למסקנה המתבקשת – ביקוש נדל"ני לא חסר.

מבצעים השקעה מושכלת

אז למה יש לשים לב? לצד העובדה שברוצ'סטר מהווה יעד אידאלי עבור השקעות נדל"ניות, גם יש לשים לב שלא שמים את הכסף אצל חברה שרק מבקשת לנצל את חוסר הבקיאות של המשקיע. לא חסרים סיפורים על משקיעים שרכשו בתים ישנים והרוסים ששופצו קלות, שממוקמים באזורים לא ידידותיים ולצד עלות הרבה יותר גבוהה מהמחיר המקורי. כיצד אם כן ניתן לדעת שלא רוכשים חתול בשק? ובכן ניתן להזמין שמאי, לפנות לחברת נדל"ן אמינה וניתן לבחון מהו מחיר הנכס כפי שהוא מופיע בשוק.

כל הסיבות הנכונות

שנסכם? ברוצ'סטר מהווה יעד מבטיח כיוון ש65% מסך התושבים מתגוררים בשכירות, מדובר ביעד משפחתי, נכון לשנת 2021 התשואה עתידה להמשיך לעלות, מדובר באחת מהערים המובילות בתחום החינוך (יעד קהילתי כבר אמרנו?), החינוך ברוצ'סטר נחשב מעולה וברוצ'סטר היא בין הערים היחידות שאינן נפגעו ממשבר הדיור שחל בשנת 2008. אז אם מחפשים נכס מניב לצד השקעה בטוחה ואם מבקשים להימנע מהחשש שתחול ירידת ערך, הרי שבהחלט מדובר ביעד מבטיח, כמובן כל עוד חוברים לחברת נדל"ן אמינה שמחזיקה באינטרס זהה – להפוך אתכם למשקיעים מרוצים.

דילוג לתוכן