למה להשקיע בקליבלנד?

לא מעט אנשים מחזיקים בסכום כסף משמעותי ומבינים שאין טעם שהוא סתם יעלה אבק בבנק, אם הוא יכול לצמוח ולהפריח תשואה מניבה בשוק הנדל"ן. כמו כן, לא מעט אנשים מבינים שלמרות שיותר נוח לחשוב על השקעה נדל"נית כחול לבן, המציאות היא שאין זה כדאי, פשוט כיוון שההיתכנות להשיג תשואה נאה אינה גובהה, ואף כל מה שנוגע לענייני המיסוי והריבית אינו תורם לכדאיות ההשקעה. מכאן שאם גם אתם מבקשים להשקיע בנדל"ן מעבר לים, אתם מוזמנים לשמוע אודות אחת האופציות היותר מבטיחות – השקעה בנכס שיושב בעיר המבטיחה קליבלנד. על מה ולמה ומדוע רבים בוחרים בכך? יש כמה דברים שעליכם להבין:

עלייה של 11% ויש עוד למה לצפות

אם נבחן מה קורה בתחום הנדל"ן בקליבלנד בשנים האחרונות, נמצא עלייה מדהימה של 11% במחירים, ועל כן גם אם במשך שנים התרגלתם לחשוב על קליבלנד כעל אופציה צדדית, הרי שהגיע הזמן להתעדכן, הגיע הזמן להבין שנכון להיום הכלכלה בעיר מדורגת במקום מאוד גבוה. כיום קליבלנד ממותגת כיעד מבטיח עבור השקעות נדל"ניות – בדיוק סוג ההזדמנויות שמשקיעים חכמים מחפשים.

יציבות לצד הפרייה הדדית - מצב התעסוקה בקליבלנד

אז מדוע דווקא קליבלנד, ומדוע דווקא עכשיו? ובכן ראשית מדובר באוכלוסייה שצומחת בקצב מסחרר, ושנית שלל חברות מובילות פותחות בקליבלנד סניפים, כך שהעיר מושכת אליה לא פחות מ2 מיליון עובדים שמשתייכים לחברות הייטק מובילות, כאשר בחינה יותר רחבה מעידה שרק במטרופולין נמצא לא פחות מ4.5 מיליון עובדים. לאן כל זאת מוביל? ובכן מעבר לנדל"ן המסחרי שנחשב מאוד חם, גם יש לקחת בחשבון את הביקוש האדיר עבור השכרת בתים.

כל הסיבות הצדדיות שמבטיחות השקעה כדאית

אלו עוד סיבות הופכות אל קליבלנד להוות יעד אסטרטגי עבור השקעה נדל"נית? ובכן בכל הנוגע לתשתיות מתחום התחבורה, קליבלנד ללא ספק עושה עבודה טובה. בנוסף, היא מציעה כ 6 נמלים מסחריים, היא מככבת כזירת ספורט מובילה (עובדה שמושכת לא מעט תיירות פנים), וקיימים בה קולג'ים מובילים ואיכותיים, עובדה שמצריכה שלל מעונות ועובדה שמבטיחה שגם בעוד 5/10 שנים תמשיך לאכלס את העיר אוכלוסייה צעירה.

מעט נתונים יבשים שמוגשים במספרים

אם נעצור לבחון נתונים יבשים, נמצא שמחירי הנדל"ן המקומיים זכו לאחרונה בעלייה מדהימה של 8%, ולפי התחזיות אין זה סוף פסוק, אלא צפויה עלייה נוספת שנעה סביב ה 2%. עוד נציין שהמחיר למ"ר עבור דירה מקומית עומד על 78$, כאשר באופן כללי מחירי הדיור נמצאים בתנופה חדה כלפי מעלה.

מצב הנדל"ן בקליבלנד נכון להיום

על מנת להבין איזו הזדמנות מדהימה העיר קליבלנד מציעה, יש לנוע מעט אחורה לשנת 2008, לשנה שבה המשבר הגדול טרף את הקלפים בכול רחבי ארה"ב. מכן שבאותה שנה מחירי הנדל"ן פשוט צנחו באופן דרסטי, עובדה שפתחה פתח ללא מעט הזדמנויות נדל"ניות. לאור כל זאת גם כיום ניתן להבחין במגמת עלייה חדה ועקבית במחירים, ואף הביקוש מאוד גבוה בזמן שההיצע אינו מספק.

השקעה שמייצרת יציביות ותחושת רוגע

 אז אם גם אתם מתעניינים באותה עיר שמצויה במדינת אוהיו, טוב לדעת שכבעלי נכס ניתן להיות בטוחים, וזאת כי מבחינה כלכלית מדובר בעיר שמחזיקה ומשמרת יציבות מרשימה, משמע ניתן להיות רגועים שדמי השכירות ימשיכו לזרום מדי חודש. כמו כן, אם רק מעט תבררו, תגלו שמגוון נרחב של חלקים בעיר עוברים תהליך של התחדשות עירונית, לצד תהליך של שדרוג תשתיות, כך שאפילו אזור הדאון טאון עובר מהפכה ומציע מגוון הזדמנויות. שווה בירור!

דילוג לתוכן