למה להשקיע בקולומבוס?

כולם מדברים על כך שהשקעה נדל"נית היא אפיק רווחי ועל כך שהשקעה נדל"נית בארה"ב היא הדרך הנכונה על מנת להגיע לתשואה טובה. אז נכון שבארה"ב לא חסרים יעדים שווים עבור השקעה, אך פה אנו מבקשים להמליץ על יעד מעניין במיוחד שקרוי על שמו של מגלה יבשת אמריקה – קולומבוס (כריסטופר קולומבוס).

כשיציבות וביקוש גבוה משתפים פעולה

קולומבוס היא בירת אוהיו. שנרחיב במעט אודות המדינה השביעית בגודלה בארה"ב? ובכן כבר שנים ארוכות שהכלכלה באוהיו נחשבת מאוד יציבה, ואפילו בתקופת הקורונה לא נרשמה האטה משמעותית מבחינת היקף העסקים בתחום הנדל"ן. אומנם ההשקעות ידעו בלימה, אך מצד שני המחירים של הנכסים אינם קרסו, עובדה שמלמדת שמדובר ביעד יציב וכדאי עבור השקעה מניבה.

ביקוש היצע ומחירים באוהיו

עוד ראוי לציין שניתן למצוא באוהיו לא מעט יעדים מבוקשים ובמקביל זולים עבור מגורים, כאשר הפער שבין מגוון היעדים האלו ליעדים אחרים בארה"ב אינו פחות ממשמעותי. אם משלבים נתון זה עם העובדה שהביקוש נחשב גבוה, הרי שניתן להתחיל להבין מדוע השקעה בקולומבוס מהווה הבטחה כלכלית עבור רבים. פה נוסיף נתון נוסף למשוואה: לצד הביקוש הגבוה, אין מספיק היצע, עובדה שרק מדגישה עד כמה השקעות נדל"ניות באוהיו מהוות יעד מבטיח.

מעצמה מובילה ויציבה

עתה נקפוץ להבין מה העיר קולומבוס יודעת להציע. ובכן קולומבוס היא העיר הגדולה ביותר והמאוכלסת ביותר באוהיו. מבחינה כלכלית, ראוי לציין שהעיר נחשבת מעצמה מובילה. כמו כן, היא מאוד יציבה, כך שאין זה מוגזם להכריז עליה כאחת מעשרת הערים היותר חזקות במדינה. עוד נציין שהעיר מושכת מגוון נרחב של עסקים. עסקים שמגיעים מתחום האופנה, הבנקאות, התעופה, הביטוח, הפלדה, הטכנולוגיה, הקמעונאות והמזון. לאור כל זאת קולומבוס נחשבת כעיר שאחוזי התעסוקה בה נחשבים מאוד גבוהים, ולו בשל תחומי העבודה המגוונים, וזהו נתון חשוב ביותר כאשר מחפשים יעד מבטיח עבור השקעה יציבה.

קהל יעד: משפחות תיירים וסטודנטים

אם נסכם את סך הנתונים, נמצא שקולומבוס היא אולי העיר שנחשבת הכי מבטיחה מבחינת השקעה במדינת אוהיו, ופה נרחיב ונציין שהיא אינה רק עיר מבוקשת, יציבה ואמידה, אלא היא גם נחשבת כמוקד אקדמי מוביל וכמוקד תרבותי משמעותי. מכאן שהעיר קולומבוס מושכת תנועה ערה של סטודנטים ותיירים, משמע היא אינה רק מאכלסת אינספור משפחות, אלא גם סטודנטים ותיירים, ואלו שני נדבכים חשובים ביותר כאשר מדברים על אפיקי נדל"ן שמיועדים להשקעה.

השקעה בקולומבוס - השקעה נמוכה לצד תשואה גבוהה

אין כמו להציץ במספרים, ועל כן נציין שמי שמוצא לנכון להשקיע בקולומבוס, עומד בפני תשואה מדהימה שעשויה להגיע ל12% בשנה. כיצד ניתן להסביר נתון מדהים שכזה? ובכן כאשר מדובר באוכלוסייה חזקה, ביעד שמושך לא מעט תנועה ובמחירי הצטרפות להשקעה נמוכים, הרי שניתן להבין כיצד השקעה נדל"נית בקולומבוס מציעה הזדמנות אדירה.

מה מחפשים -תשואה ישירה או השקעה שמצריכה השבחה?

בנקודה זו רק נותר לבחון האם מעדיפים להשקיע בנכס שמוביל לתשואה ישירה, או שמא הולכים על עסקת השבחה, כזו שהיא אומנם יותר מורכבת, אך שבהחלט עשויה להוביל לתשואה יותר גבוהה. מה אם כן עדיף עבורכם פרטנית? ובכן קשה להכריע מבלי לבחון איזה סכום מבקשים להשקיע, או מתי מבקשים לראות תשואה, אך כן ניתן לומר שבכול מקרה נדרש ליווי מקצועי שיודע להסתכל על כל הפרמטרים שמשפיעים על כדאיות העסקה, ובכול מקרה יש לצפות לשקיפות מלאה. הנקודה היא שאם יש כמה מאות אלפי שקלים בצד, טוב לדעת שניתן למקסם אותם באמצעות השקעה באחת מעשרת הערים החזקות בארה"ב – באמצעות השקעה בקולומבוס.

דילוג לתוכן