למה להשקיע בדטרויט?

כיום העיר דטרויט, העיר הגדולה ביותר במדינת מישיגן, ידועה ככוח מסחר משמעותי מול קנדה, וידוע שהיא מעבירה מדי שנה סחורות בשווי של מיליארדי דולרים. כמו כן, דטרויט ידועה כמעצמת רכב וכעיר שמארחת לא מעט חברות אמידות, אך לפני כמה שנים הסיפור של העיר היה לגמרי שונה, וזאת ניתן לנצל עד היום, לפחות מבחינת עסקאות נדל"ניות.

דטרויט - מהרס לתקומה

כידוע דטרויט ידעה תקופה כלל לא קלה כאשר המשבר הכלכלי תקף אותה, ואכן היא הגיעה לשפל הרסני, כך שרבים מצאו לנכון לרכוש בה דירה, במקום לשלם שכירות. עם זאת, השנים חלפו ודטרויט השתקמה. ממשלות אובמה וטראמפ השקיעו בה מיליארדי דולרים שנותבו לטובת עידוד השקעות מקומיות, פיתוח תשתיות וחיזוק התעשייה המקומית. מהלך זה הוביל לתוצאה הרצויה, כך שלאחר עשור לא פשוט, דטרויט הפכה להיות חממה מרכזית עבר פיתוחי הייטק ומגוון עסקים בחרו להקים בה את המפעלים שלהם. כמו כן, אפילו שוק תעשיית הרכב שניזוק כהוגן הצליח לחזור לעמוד על הרגליים, מה שהחזיר לעיר את מקור גאוותה, והעניק לה את האישור שהיא חזרה להיות רלוונטית בתחום השקעות הנדל"ן.

הסטודנטים חוזרים לעיר

לצד החיזוק העסקי והתעסוקתי, דטרויט גם ידועה בשל 3 האוניברסיטאות הנחשבות שנמצאות בסמיכות לה. עובדה זו גורמת ללא מעט סטודנטים צעירים לחפש בה דירות עבור שכירות, ואם ניתן, אז לצד מוקדי בילוי ותחבורה. מהלך זה אט אט הפך את העיר הממוטטת לעיר שוקקת חיים, פעילה ואף לעיר שגורמת לסטודנטים לשקול להישאר בה.

רווח משולש – השקעה נדל"נית בדטרויט

מי שמתעניין להשקיע בדטרויט, מהר מאוד מגלה שגם סכום לכאורה קטן של 200 אלף ש"ח עשוי להספיק, ולא רק שהוא עשוי להיכנס למשחק, אלא הוא גם עשוי לזכות בתשואה מאוד גבוהה, כזו שנעה בין 11% ל 13% מדי שנה. מצד שני, מי שמבקש לנצל את ההזדמנות, מוטב שיפעל בחוכמה. אומנם נכון להיום המחירים נמוכים והתשואה גבוהה, אך ככול שהשנים חולפות, כך ניתן לצפות בעליית מחירים, ועל כן אם רק נכנסים למשוואה בשלב כמה שיותר מוקדם, כך מבטיחים מקום. הרעיון הוא גם לזכות לרכוש נכס משמעותי בדטרויט במחיר נמוך, גם להשכיר אותו בקלות ובמחיר נאה וגם כעבור כמה שנים למכור אותו לצד רווח משמעותי.

נכסי רפאים בדטרויט

כאמור דטרויט ידעה תקופה לא קלה, כזו שהובילה לגל אדיר של עיקולים. עובדה זו הקימה אט אט מאגר של נכסים שעוקלו והועברו לישות משפטית. נכון להיום, כמעט עשור מאז המשבר הגדול, עדיין ניתן למצוא נכסים שווים שהמחיר שלהם נחשב נמוך, כך שאם רק מזהים הזדמנות טובה, עשויים להרוויח נכס מניב. פה נציין שנכון להיום אחד האפיקים היותר מבוקשים בתחום הנדל"ן נוגע ליחידות "סינגל פמילי" וליחידות "מולטי פמילי".

השקעה במולטי פמילי בדטרויט

הרעיון שמאחורי נכס מולטי פמילי זה לרכוש קומפלקס שלם שמכיל עשרות אם לא מאות יחידות דיור, לשפץ אותן (אם צריך) ופשוט להתחיל להשכיר במחיר רווחי. אם סך ההתנהלות מתבצעת בצורה חלקה ומקצועית, מהר מאוד מגלים שעומדים מול אפיק כדאי וכלכלי, ולו כי הוא אינו מצריך יותר מדי התעסקות.

כיום יותר מתמיד

אם גם אתם מחפשים נתיב השקעה מניב, בהחלט מומלץ לבחון אלו הזדמנויות כדאיות מחכות לכם בדטרויט. שנסכם? דווקא עכשיו כאשר יותר ויותר משפחות מבקשות לחזור לעיר לאחר תקופה ארוכה של הזנחה, זהו בדיוק הזמן להשקיע בנדל"ן מקומי, כל עוד ההתעניינות בשיאה, העיר במגמת פריחה ונותרו מגוון הזדמנויות נדל"ניות לא מנוצלות. מדובר בתנופה גדולה ומשמעותית. מדובר בתנופה תעשייתית, תרבותית, דמוגרפית ויותר מכל כלכלית, כך שרק נותר לבחון את ההצעה.

דילוג לתוכן