למה להשקיע בג'קסונוויל פלורידה?

בכל הנוגע להשקעה, היעד פלורידה כבר מצדיק את עצמו, אך אם נבקש להתמקד בעיר אחת, נבחר לציין את ג'קסונוויל. מדוע ומהו היתרון היחסי שהיא יודעת להציע. מדוע דווקא עכשיו ובאלו אפיקי נדל"ן מוטב להתמקד. ובכן אם נתחיל להציג את ג'קסונוויל מנקדות ההתחלה, נציין שמדובר בעיר שמכילה את כמות התושבים הגדולה ביותר ברחבי פלורידה. מדובר במטרופולין משמעותי שכיום עומד על מיליון וחצי איש והוא ממשיך לצמוח בקצב מסחרר – ההגירה החיובית ממשיכה בתנופה אדירה קדימה. במקביל, מדובר בעיר חוף מקסימה שמושכת תיירות רבה, כך שהעיר יודעת להעניק מענה תיירותי, כולל שלל מוזיאונים, בתי קפה, מלונות, ברים וכדומה.

יעד מבטיח עבור השקעה נדל"נית

אז מה הופך את ג'קסונוויל ליעד כה מוצלח מבחינת השקעות נדל"ניות? ובכן העיר מציעה איכות חיים ברמה מאוד גבוהה. יש בה את סך השירותים הנדרשים (שירותי רפואה, בנקאות, ביטוח וחינוך, וזאת לצג פארקים ירוקים, טבע עוצמתי וספורט אתגרי), האקלים נעים ונחשב בריא, עלות המחיה נחשבת יחסית נמוכה, ושלל מוסדות ותאגידים גדולים בוחרים להשקיע דווקא בג'קסונוויל, עובדה שמספקת לא מעט מקומות עבודה. בנוסף, ג'קסונוויל מהווה עיר נמל וברשותה כשני בסיסי צבא משמעותיים שמספקים אינספור מקומות עבודה. לאור כל זאת אין זה מפתיע שג'קסונוויל ידועה כעיר בעלת יציבות כלכלית.

הגירה פרנסה ויוקר מחיה

מבחינת נתונים וביקוש, נמצא לנכון לציין שג'קסונוויל מהווה יעד מוביל מבחינת הגירה, האבטלה נחשבת מאוד נמוכה ובמקביל המצב הכלכלי במגמת עלייה. מה עוד ראוי לציין. ובכן כרבע שעה מהעיר נמצא נמל תעופה ענקי, קיימים לא פחות מ20 בתי חולים, המערך הרפואי נחשבת איכותי ויוקר המחיה נחשב נמוך. מכאן שג'קסונוויל מושכת תנועה ערה. עוד נציין, שבכול הנוגע לאסונות טבע, אומנם לעולם אין לדעת, אך כן ניתן לומר שלפי הממצאים האחרונים, וביחס לערי החוף המזרחיים, הרי שהעיר ג'קסונוויל נמצאת כעיר בטוחה. לאור כל זאת, השקעה נדל"נית בעיר אינה רק מהווה מהלך מושכל, אלא גם מציעה תחושה רגועה.

דווקא עכשיו משקיעים בג'קסונוויל

המשבר הכלכלי שתקף את ארה"ב ידוע היטב, אך פה ראוי לציין שרק בתחילת 2013 הורגשה עליית מחירים, משמע ממש עתה זהו הזמן הנכון להשקיע בג'קסונוויל, רגע לפני שהמחירים ימשיכו לזנק כלפי מעלה וישאירו ביד נתח יותר קטן של תשואה. עוד ראוי לציין שבכול הנוגע למיסים, בפלורידה אין דבר כזה מיסי מדינה, אלא רק קיים מס פדרלי, עובדה שהופכת את היעד הנדל"ני למעניין ביותר. כמו כן, לאחר משבר הסאב פריים עוקלו שלל בתים, כאלו שלאחר מכן נמכרו במחירים מאוד נמוכים, ורק לאחר שמלאי זה נגמר החלה בנייה חדשה, כך שנכון להיום עדיין ניתן למצוא קרקעות שנמכרות במחירים מאוד כדאיים.

אלו אופציות נדל"ניות העיר ג'קסונוויל יודעת להציע?

אז באלו הזדמנויות נדל"ניות מוטב להתמקד בג'קסונוויל? ובכן אם נתמקד באופציות היותר שכיחות, נתמקד בקטגוריית שיפוץ ומכירה של יחידות סינגל פמילי/מולטי פמילי, אם כי גם השקעה ארוכת טווח עומדת על הפרק. מכאן שיש עסקאות שמתמקדות בהשכרה, יש עסקאות שמתמקדות בשיפוץ ומכירה, ויש עסקאות שמתמקדות בהשכרה קצרת טווח, ולו עבור תיירים. אז אם מחפשים להשקיע בעיר שמערכת הבריאות מככבת בה, שאין בה בעיה למצוא עבודה, שהיא אחת מהערים הגדולות בארה"ב, שהיא יודעת להציע מענה הן עבור תיירים והן עבור משפחות, שיושבות בה חברות ענק (כגון בנק אוף אמריקה), שיש בה ריבוי של אנשים צעירים, שמציעה 0% מס הכנסה לצד מס חברות שעומד על 5.5% בלבד, הרי שבהחלט שווה להכיר מעט יותר לעומק השקעות נד"לניות בעיר ג'קסונוויל!

דילוג לתוכן