למה להשקיע בג'ורג'יה?

רבות דובר על השקעה בארה"ב, על כך שנכון להיום להשקיע בארץ זה מסוכן וכמעט ואין הזדמנויות שוות. עם זאת, מדוע להשקיע דווקא בג'ורג'יה, הרי מדובר באחת מתוך 51 מדינות שנמצאות בארה"ב. ובכן אין זה במקרה שרבים בוחרים להתמקד דווקא במדינה זו, ופה אנו מבקשים להסביר.

יעד במגמת צמיחה מרשימה

הכירו את ג'ורג'יה, מדינה שיושבת בחוף המזרחי של ארה"ב, ממש בסמיכות למדינת פלורידה. בג'ורג'יה שגם ידועה בכינוי החיבה "מדינת האפרסק" נמצא למעלה מ10 מיליון תושבים, והיא יושבת אי שם בעשירייה הפותחת של המדינות הגדולות (מבחינת גודל האוכלוסייה) בארה"ב. מכאן שרק בין 2010 ל2018 האוכלוסייה צמחה ב9%, כאשר היא נהנית מהגירה חיובית.

ראשית יציבות כלכלית

כל משקיע יודע שכאשר בוחנים היתכנות עבור השקעה זרה, חשוב לבחון מהו מצב הכלכלה המקומי, ופה אנו מבקשים להסביר. כלכלה יציבה מושכת הגירה חיובית, מפרה אספקטים משלימים, מובילה משפחות להשתקע ביעד וכדומה, עובדה שבין היתר משפיעה באופן חיובי על מגמות פיתוח עירוניות ועל איכות החינוך. מכאן שכל עוד מצב התעסוקה יציב, ניתן לדעת שתמיד יהיה ביקוש בתחום הנדל"ן, ואף במיוחד כאשר נכון להיום הביקוש נחשב גבוה, אך אין מספיק היצע. לאור כל זאת ראוי לציין שג'ורג'יה פורחת מבחינה כלכלית, ואף נהנית מעלייה יציבה ועקבית בתמ"ג, כאשר חלק משמעותי מסך האוכלוסייה פועל במקצועות חופשיים. כמו כן, החתך הסוציו אקונומי מצביע על מצב טוב ביותר.

מצב הנדל"ן בג'ורג'יה

מבט מהיר על הנתונים היבשים מעלה שמחירי הבתים זינקו במהלך שנת 2019 בלא פחות מ7.5%, ואם נבחן מה קרה למגמת המחירים מאז שנת 2012 ועד סוף 2019, נמצא נתון פשוט מדהים – מחירי הנכסים הוכפלו. מה עובדה זו באה ללמד אותנו? ששוק הנדל"ן המקומי חזק ועדיין במגמת עלייה. כך למשל אם נבחן מה קורה באטלנטה, עיר הבירה של ג'ורג'יה, נמצא שהיא משכה לא מעט משקיעים שיצאו מרוצים, אם כי ראוי לציין שגם מעניין לבחון מה קורה במקומות נוספים, בהם עליית הערך אפילו יותר מפתה, ולו בשל הזדמנויות כלכליות כאלו או אחרות. מה שאנו מנסים לומר זה שכדי להשקיע בג'ורג'יה בצורה נבונה, יש לבחון מגוון מגמות עכשוויות ועתידיות ולהיות מודעים לשלל הזדמנויות. מה עוד? כמובן שהכרחי להכות בזמן הנכון.

דוגמה לאפיק ההשקעה כדאי בג'ורג'יה

ציינו שיש להיות ערים למגוון הזדמנויות נדל"ניות, ופה אנו מבקשים לציין לטובה את העיר החמישית בגודלה, את העיר סוואנה, וזאת כי רק בשנה האחרונה מחירי הנדל"ן צמחו בה ב6%, ואילו הצפי הוא שהמגמה של עליית המחירים תמשיך לנוע כלפי מעלה. זאת ניתן להסביר בשל האופי הציורי של העיר שמושך לא מעט תיירים, בשל הנמל המשמעותי ובשל העובדה שהעיר מכילה בתי לחולים ובסיסי צבא גדולים, כך שהיא יודעת להציע לא מעט מקומות עבודה מתגמלים שמושכים אוכלוסייה איכותית.

חוסן כלכלי גם במציאות רגישה

מחפשים סיבות נוספות להשקיע דווקא באחד מהמוקדים שקיימים בג'ורג'יה? ובכן אין להתעלם מהעובדה שמדובר ביעד שיודע להמשיך לשדר חוסן כלכלי גם במציאות רגישה, ואף ממש עתה לפני שמתחוללת עליית ערך נוספת. כמו כן, ניכרת השקעה לא קטנה של הממשל בתשתיות, עובדה שמעידה שגם מחירי הנדל"ן יעלו, פשוט כי היכן שיש השקעה במרחב הציבור, גם יש השקעה חוזרת של הציבור במרחב, ופה רק נותר לקחת חלק – למצוא את העסקה שתצריך דמי כניסה נמוכים ושתוביל לאחוזי תשואה גבוהים, וזאת כמובן לצד אחוזי סיכון נמוכים, ממש כפי שמגוון מוקדים בג'ורג'יה יודעים לספק.

דילוג לתוכן