למה להשקיע באטלנטה?

רבים מוצאים לנכון להשקיע בארה"ב, אך רבים גם תוהים באיזה יעד יותר נכון להתמקד, ופה אנו מבקשים להעניק הצעה – השקיעו באטלנטה. אז אם גם אתם שומעים רבות על השקעות באטלנטה, נציין שיש לכך בהחלט סיבה טובה, ופה אנו מבקשים להתחיל מההתחלה. בתור התחלה נסביר שאטלנטה היא הבירה והעיר הגדולה ביותר בג'ורג'יה. עיר הבירה נהנית מהגירה חיובית, גרים בה כ7 מיליון תושבים והיד עוד נטויה (צפויה עלייה במגמת הצמיחה של העיר). תנאי מזג האוויר מושכים תיירות פנים ענפה, תנאי התעסוקה נחשבים מאוד טובים, אטלנטה מכילה מגוון מובחר של חברות ענק בינלאומיות ויותר מ30 אוניברסיטאות (חלקן מאוד נחשבות). שדה התעופה של העיר עמוס, יוקרתי ונחשב לאחד מהגדולים בעולם, ובין היתר קיימים תנאים צדדים שהופכים כל השקעה נדל"נית מקומית להשקעה כדאית ורווחית, וכאן ניגש להרחיב.

מיסים נמוכים ותנאים נוספים

אם נבחן את תחום ההשקעות בעיר, נגלה שאתם עומדים מול יעד מאוד מעניין. מיסי הנדל"ן נחשבים נמוכים, התשואות נחשבות גבוהות והביטוחים בתחום גם כן נחשבים זולים. כמו כן, אם רק מביטים קדימה, מגלים שהצפי הריאלי הוא שהערך ימשיך לנסוק כלפי מעלה. עתה אם נתמקד במרכיב התעסוקה, נמצא שהוא נחשב מאוד יציב ומציע שלל אפשרויות. מדוע אנו בוחרים להתמקד דווקא בכך? בשל הסיבה הפשוטה שתעסוקה יציבה מאז ומתמיד מובילה לביקוש בתחום השכירות ובמקביל גם לעלייה במחירים. מכאן שגם אם תקופת המיתון תופיע ללא שום הכנה, עדיין הבסיס היציב יוביל למיתון כמה שיותר מזערי. לאור כל זאת, כל מי שמשקיע כיום באטלנטה גם נהנה מביקוש רב וגם נהנה מביטחון כלכלי – נהנה מעצם הידיעה שהפוטנציאל הכלכלי אומנם נחשב טוב, אך בעוד כמה שנים הוא עשוי להיות אפילו יותר רווחי.

60% מהתושבים גרים בתנאי שכירות

נכון להיום גרים באטלנטה אינספור משפחות, ובמקביל אין מספיק היצע מבחינת דירות ייעודיות למגורים. כמו כן, ראוי לציין ש60% מסך תושבי העיר בוחרים לגור בתנאי שכירות, ועל כן כל עוד רוכשים בית לצורכי השקעה במיקום מרכזי, ניתן לוודא מראש שהוא יושכר (או יימכר) במחיר מאוד גבוה. מכאן שאין זה מפליא שלא מעט אנשים שרכשו לפני כחמש שנים נכס, זכו ברווחים מאוד יפים, ואף במקרים מסוימים משקיעים כמעט הצליחו להכפיל את ערך ההשקעה בתוך מספר שנים אחדות.

ביקוש רב ומגוון

הביקוש עבור שכירות מגיע מכל עבר. האנשים שמחפשים לשכור הם בעלי משפחות, סטודנטים, רווקים וזוגות, כלומר כולם מחפשים לשכור, כך שניתן ליהנות גם מרווח שמקורו השקעה בדירה גדולה וגם מרווח שמקורו השקעה בדירת שותפים יחסית קטנה ופשוטה, אם כי כמובן שיש להכיר אלו הזדמנויות יותר נכונות, ופה לסוכן הנדל"ן המקומי יש ערך רב בעבודת התחקיר.

אטלנטה באה לקראת המשקיע הזר

אם נעבור למעט מספרים, נציין שמחיר הבתים החציוני עומד על 249,000$, בקרוב לשני עשורים שמורגשת יציבות יחסית בתחום מחירי הנדל"ן, בשנת 2019 הורגשה עלייה של11.38% במגמת מחירי הנדל"ן המקומיים, דמי השכירות הממוצעים עומדים באטלנטה על 1,700$ ואם צופים קדימה, מוצאים שצפויה עליית מחירים נוספת. עוד נציין שאטלנטה כבר הוכיחה שהיא יודעת להיחלץ ממצבי משבר בצורה יחסית טוב. מה עוד ?ראוי להסביר שממש כפי שאטלנטה מושכת הגירה חיובית ותיירות רבה, כך היא גם מושיטה את ידיה כלפי המשקיע הזר, משמע לא מורגשים קשיים מעכבים, אלא ההיפך מכך. שנסכם?! נכון להיום אטלנטה עומדת להיות מעצמה כלכלית והיא ידועה כבירה הכלכלית של דרום ארה"ב, כך שאם רק פועלים נכון, ניתן להגיע לתשואה מפתה שנעה בין 8 ל14 אחוזים – תשואה מרשימה למדי.

דילוג לתוכן