הקשר שבין פנסיה להשקעות בחו"ל?

בתחום הכספים קשה למצוא ראש ללא זנב, תרנגולת ללא ביצה, ובמקרה שלנו חיסכון ללא אפיק מבטיח עבור תשואה. מהו אם כן הקשר שבין פנסיה להשקעה נדל"נית בחו"ל? ובכן הקשר נמצא בנקודת ההתחלה, וכאמור, גם בנקודת הסוף, ופה אנו מבקשים להסביר, אך רגע לפני נעצור לציין שבכול הנוגע לגיל פרישה וכספים, יש לערוך חושבים בהקדם, כל עוד ניתן להגדיל את ההון האישי בצורה משמעותית.

דואגים היום עבור המחר

אם נתחיל מהראש, מנקודת ההתחלה, נציין שהן פנסיה והן השקעה נדל"נית מבקשות לדאוג ליום המחר ובו זמנית להטיב את התנאים הקיימים. אנשים מבינים שיבוא היום שבו הם יפסיקו לקבל משכורת חודשית, אך צרכי היום לא ייעלמו, ועל כן פנסיה מהווה עוגן חשוב. מצד שני, נמצאות חברות הגמל והפנסיה שמחזיקות בסכומים עצומים, וכדי למנף אותו, הן בוחרות להשקיע חלק נכבד בנדל"ן שמעבר לים, פשוט מאוד כי לפי ראות עיניהן מדובר בהשקעה יציבה, מניבה ובטוחה – 3 תכונות חשובות שמעניקות אור ירוק לבצע השקעה מושכלת שרבים תלויים בה.

ביקשתם הוכחה לכך שתחום הנדל"ן אכן כדאי? קיבלתם!

העובדה שחברות הפנסיה מוצאות לנכון להשקיע באפיק כמו נדל"ן בחו"ל, מלמדת שגם אם אנשים מסוימים תופסים את תחום הנדל"ן כסיכון, הרי שאין זה כלל המקרה. מדוע אם כן לא יותר אנשים בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? עניין של הרגל ולא מעט פסיכולוגיה. לרבים קל יותר להשקיע בבנק מבלי שיעלה הצורך לבחון את האמינות או את רמת המקצועיות של החברה שיוזמת את העסקה, שני פרמטרים שחובה לבחון היטב טרם חוברים לחברת נדל"ן כזו או אחרת. כמו כן, ידוע שהתשואה מהשקעת נדל"ן כחול לבן אינה גבוהה, ובמקביל השקעה בנדל"ן בחו"ל מעלה לא מעט סימני שאלה, פשוט כי הנכס והרשויות אינם נגישים עבור מגוון בדיקות אישיות.

משקיעים כיום עבור השקעת נדל"ן עתידית

דיברנו על הראש, אך מה עם הזנב? ובכם יש להבין שככול שאנשים בוחרים בערוץ פנסיה יותר מתאים וכלכלי, כך עם הגיעם לגיל פרישה יהיה להם בצד סכום נזיל יותר משמעותי עבור השקעה נדל"נית, כזו שעשויה להקפיץ בכמה רמות את מצב חשבון הבנק שלהם. מכאן שגם אם כיום השקעה נדל"נית אינה אפשרית, תמיד יש לשמור אותה כאפשרות עתידית.

להשקיע בנדל"ן או לחסוך - חומר למחשבה

אז כן, חברות הפנסיה מאמינות בתחום הנדל"ן ומי שפועל נכון כיום עשוי להשקיע בנדל"ן בעוד כמה שנים, אך פה יש לעצור ולשאול שאלה הפוכה. למה שלא לוותר על הפרשת פנסיה, אם ניתן לבצע עם הכסף הזה עוד היום השקעה נדל"נית חכמה בחו"ל, כזו שעד גיל פרישה תוכיח את עצמה? ובכן לא מעט אנשים מחויבים להפריש פנסיה וכיום גם עצמאיים מחויבים לכך. עם זאת, לעיתים כן יש מקום למשחק, כך שבהחלט רצוי לשקול האם לוותר על הפנסיה ולהשקיע בנדל"ן בחו"ל, או האם לחסוך בקרן פנסיה ולהשקיע בנדל"ן רק בהמשך.

תיקון 190 מאפשר גם וגם - גם חיסכון וגם השקעה

לצד כל הנאמר, יש להכיר את תיקון 190. תיקון 190 מאפשר בתנאים מסוימים למשוך סכום משמעותי מקופת הגמל, מגיל 60 ומעלה. מכאן שאם חושבים לבצע עסקת נדל"ן לאחר גיל פרישה, הרי שישנה הזדמנות ובמקביל קיים ביטוח חשוב – נשארת בקופה יתרה מסוימת שמעניקה תמיכה חשובה. לסיכום נציין שבכול הנוגע להשקעות ופנסיה, תמיד רצוי לחשוב קדימה, תמיד נכון לבחון איזה אפיק יכול להוביל לרווח המשמעותי ביותר לצד הסיכון הנמוך ביותר. מכאן ממש כפי שיש לבצע בדיקה מקיפה לפני שבוחרים בקרן פנסיה, כך גם יש לערוך בדיקה מקיפה טרם בוחרים בהשקעה נדל"נית. שיהיה בהצלחה!

דילוג לתוכן