8 טיפים לבחירת מדינה להשקעה

עם וללא קשר לשנת הקורונה, ברור שבארץ יש פחות ופחות הזדמנויות נדל"ניות, כך שאם רק מסתכלים מה קורה מעבר לים, ניתן למצוא לא מעט הצעות מפתות. שנדייק? בחו"ל ניתן לרכוש נכס נדל"ני לצד עלות יחסית נמוכה, ובתמורה ליהנות מתשואה יחסית גבוהה, כאשר במקביל מתקיימים מגוון תנאים מסייעים, ולו מטעמי המדינה שמבקשת לעודד עסקאות מקומיות. מכאן שאין שאלה האם להשקיע בנדל"ן זר, אך כן יש להבין איזה יעד אידאלי, וכאן נסייע להבין כיצד בוחרים מדינה להשקעה.

 • מתייחסים לנתונים
  אין להתעלם מהנתונים, ואם נבחן מה הם אומרים, נמצא שמאז המשבר הגדול שחל ב2008, ארה"ב מהווה יעד נחשק עבור השקעות נדל"ן. עם זאת, גם יש לבחון איזה אזור בארה"ב יותר שווה, וזאת באמצעות פנייה אל יועצים מקומיים.
 • מבחן המקרו מיקרו
  יש לנתח את האזור שעומד על הפרק הן ברמת המקרו והן ברמת המיקרו, כולל גורמים קיימים, תכניות עתידיות ומאפייני קהל יעד.
 • התאמה לאופי המשקיע
  יש השקעות ארוכות טווח ויש השקעות קצרות טווח. מכאן שיש להבין מה מחפשים ובמקביל איזה אזור יודע להעניק מענה כמה שיותר מתאים.
 • היתכנות מבחינת השגת משכנתא
  אם מעוניינים להשקיע באמצעות לקיחת משכנתא, יש לוודא שזה אכן אפשרי, כלומר יש לוודא שהמדינה שעומדת על הפרק אכן מיישרת קו עם משקיעים שאינם מקומיים, כאשר כמובן שגם חשוב לבחון מהם התנאים המשלימים.
 • בחינת מדד הנדל"ן
  פשוט ביותר לבחון את מצב הכלכלה של המדינות השונות (שיקוף של מחירי הדירות פר שנה), ועל כן רצוי לעשות זאת. מדוע? כיוון שמדובר בכלי רב חשיבות שמצביע על התנועתיות בשוק.
 • בחינת ההיתכנות הכלכלית של קהל היעד
  אחרי כל עסקת נדל"ן עומד שוכר שאמור להצדיק את ההשקעה, ועל כן הכרחי לבדוק מהו המצב הכלכלי הכולל של קהל היעד המקומי, וזאת ניתן לעשות ע"י בחינת גובה המשכורות הממוצעות, כולל שינויים בממוצע.
 • בחינת מצב הנדל"ן המקומי
  ממש כפי שנכון להיום הביקוש בארץ יותר גדול מההיצע (משמע מחירי הדירות מאוד גבוהים), כך גם ראוי לבחון מה המצב מעבר לים. מכאן שיש לבחון מהו מצב הבנייה באזור המדובר, כמה פרויקטים חדשים קיבלו אישורי בנייה, עד כמה הביקוש יותר גדול מההיצע (או ההיפך) וכדומה.
 • היעזרות באתרים ייעודיים
  משקיע בנדל"ן אינו צריך להיות גאון בתחום, אלא רק להכיר מספר אתרים שעושים עבורו את העבודה. כך למשל טוב להכיר אתר שמתייחס לבועת נדל"ן, תוך התחשבות בתמונת נתונים כמה שיותר מקיפה.

עושים סדר שלב אחר שלב

שנסכם?! מה שהיה נכון אתמול אינו בהכרח נכון היום, לא מעט אתרים בוחנים את הנתונים הרלוונטיים ולבסוף נציין שגם לאחר שמוצאים יעד מבטיח עבור השקעה בחו"ל, יש לזכור שמדובר רק בשלב הראשון. מהו השלב השני? למצוא את העסקה הכדאית ביותר בהתאם ליכולות ולמטרה הכלכלית. שיהיה בהצלחה!

דילוג לתוכן