10 טעויות של משקיעים מתחילים

לא שמשקיעים מנוסים חפים מטעויות, ואף נרחיב ונציין שלא פעם משקיעים מנוסים נוטים "לזרוק", כלומר מפסיקים להיות מעורבים, אך אין ספק שטעויות ההשקעה הגדולות ביותר מתבצעות אצל משקיעים חסרי ניסיון. אצל משקיעים שחוששים מהתחום או לחלופין אצל משקיעים שאינם מבינים שבמקביל להיתכנות הרווחית, הם גם עומדים בפני סכנה כלכלית. אז אם גם אתם משקיעים שנמצאים בתחילת דרכם, יש כמה טעויות שמהן ניתן להימנע מראש.

 • יש מתווך במשוואה? אל תהיו קטנוניים!
  כאשר מדובר בהשקעות נדל"ן, יש נטייה לחסוך כמה שיותר בהוצאות. מכאן שרבים נוטים לנהל משא ומתן על אחוז העמלה של המתווך. מדוע מדובר בטעות? כיוון שבפעם הבאה שהמתווך יעמוד מול עסקה טובה, הוא יפנה אותה ללקוח שמוכן לשלם שכר עמלה מעט יותר גבוה.
 • בוחרים חברת נדל"ן בצורה אקראית
  משקיעים חדשים נוטים לחשוב שאין ביכולתם להסיק איזו חברת נדל"ן אכן רצינית, ועל כן נוטים להמר. פה נציין שתמיד ניתן לערוך שיעורי בית – תמיד ניתן להבין איזו חברה אכן רצינית וביכולתה להצביע על שורה של הצלחות.
 • בוחנים את הנכס בעיניים הלא נכונות
  אין לבחון את כדאיות העסקה בעיניים שלכם המשקיעים (שסביר להניח מחזיקים בסטנדרטים די גבוהים), אלא יש לבחון את כדאיות העסקה מהעיניים של קהל היעד.
 • מתעלמים מהוצאות צדדיות
  כידוע עסקת נדל"ן כרוכה בלא מעט הוצאות משלימות. אלו אומנם הוצאות יחסית קטנות, אך לרגע אין להתעלם מקיומן, כיוון שבסוף הן מתאספות לסכום משמעותי.
 • חושבים שהתפקיד מסתכם בלחתום על העסקה!
  משקיעים צרכים לעשות הרבה יותר מאשר רק לסמוך על חברת הנדל"ן ולחתום במספר מקומות. בין היתר עליהם לערוך מחקר, כלומר לבחון מה מצב הביקוש באזור, מהן התוכניות העתידיות וכדומה. פה נציין שאין חובה להשיג לבד את המידע, אלא ניתן לבקש אותו מחברת הנדל"ן. כל עוד היא חברה רצינית, הנתונים מצויים ברשותה.
 • משקיעים שלא לצורך
  רבים מתחילים לשפץ נכס ומתאהבים בתהליך, עד שאינם לוקחים בחשבון שסך ההוצאות נהיות גבוהות ובלתי כלכליות.
 • מתלבטים ללא סוף
  נכון שבתחום הנדל"ן חובה לערוך שיעורי בית ונכון שמדובר בהרבה כסף, אך יש לדעת לקבל החלטה, לפני שהעסקה עוברת למשקיע הבא.
 • חוסכים במקומות הלא נכונים
  עסקת נדל"ן כרוכה בלא מעט הוצאות ישירות ומשניות, ועל כן רבים מנסים לחסוך ככול האפשר. פה יש לשים לב מתי מוטב להוציא מעט יותר כדי להרוויח הרבה יותר. מבקשים דוגמה קלאסית? שווה להוציא מעט יותר על עו"ד שבקיא בדיני מקרקעין, מאשר להתפשר על עו"ד כללי וחסר ניסיון נקודתי.
 • קופצים על אופציית המימון הראשונה
  אם רק מבררים, מגלים שיש לא מעט משחק בתחום הריבית, המסלולים והתאמת המשכנתא, כך שאין למהר לקחת הלוואה, ואף מוטב להשקיע מעט זמן ומאמץ בשלב ההתמקחות.
 • מסתמכים על ניסיון אקראי
  לא פעם מחפשים חיזוקים כדי לסגור עסקה, אך יש להבין שניסיון (רע או טוב) של חבר או בן משפחה אינם בהכרח מייצגים את הסיכויים של ההשקעה הנוכחית.
דילוג לתוכן