כך תרוויחו ממשבר הקורונה

מצד אחד הקורונה השביתה לא מעט מפעלים ועסקים. גרמה לאנשים לאבד את מקור פרנסתם והכניסה הרבה אי וודאות, אך מצד שני הקורונה גם ייצרה לא מעט הזדמנויות, אם כי בעיקר לאנשים בעל ממון. עם זאת, פה אנו באים לומר שגם אנשים ללא מאות אלפי דולרים בצד עשויים למצוא שהקורונה פתחה להם פתח להשקעה מניבה, ועל כך אנו מבקשים לדבר כאן. אנו מבקשים להסביר כיצד גם אנשים שיש להם רק 200 אלף ש"ח פנויים בצד יכולים להשקיע בנדל"ן מעבר לים, ואף במיוחד במצב הנוכחי כיום.

שקולים ובו זמנית גמישים - כך מרוויחים כיום משוק הנדל"ן

השיעור הראשון שהקורונה לימדה את אנשי העסקים זה שאם רוצים להמשיך להשקיע, יש להיות יותר שקולים, ואף יש להחזיק בגישה מודולארית. כך למשל אם יזם מבקש לרכוש מלון שממוקם היטב, עליו לקחת בחשבון שהשמיים עשויים להיסגר מחדש, כך שייתכן ויהיה נכון להפוך חלק מהמלון למתחם דירות בוטיק. הרעיון הוא לחשוב לטווח הרחוק. שיעור שני הוא לנצל כל הזדמנות כלכלית, ועל כן למרות שההחלטה להשקיע בנכס מניב בארה"ב באופן כללי כדאית (במיוחד בימים אלו ועל כך תיכף נרחיב), יש לבחון לעומק כל הצעה ולתעדף מדינות שבהן לא קיים מס הכנסה מדינתי.

מה השתנה מה השתמר ומה מצריך חישוב מסלול מחדש

אז מה היה לנו בשנת הנדל"ן בצל הקורונה? ובכן אם נתמקד בעולם הנדל"ן בחו"ל, ואף בארה"ב בפרט, נמצא ששוק המגורים לא ידע פגיעה קשה, כלומר בגזרת בנייני המגורים והבתים הפרטיים ניתן למצוא במגוון נרחב של אזורים שבהם המשיכה להיות מורגשת עליית מחירים, פשוט כי לא היה מספיק היצע, ומנגד ענף המלונאות ידע פגיעה קשה. כמו כן, בזמן שהרכישות המקוונות משגשגות, מגוון חנויות קטנות סוגרות, ובמקביל יותר ויותר חברות מתחילות להבין שיש צורך לשנות את תחום המשרדים כפי שכיום אני מכירים, וזאת כי עבודה מהבית מוכיחה את עצמה ואף מובילה לחיסכון משמעותי.

6 הזדמנויות שוות שרק צריך לדעת למנף

לאן כל זאת לוקח אותנו? ובכן ללא מעט הזדמנויות. קבלן 6 כיוונים מעניינים:
  • יש למצוא נכסים במצב טוב שבעליהם מבקשים למכור אותם במחיר נמוך, רק כיוון שהם חייבים כסף נזיל. באופן שכזה ניתן למצוא מגוון יחידות איכותיות במחיר נמוך ולהרוויח תשואה נאה. אם באמצעות שכירות ואם באמצעות מכירה (כל עוד אפשרי לחכות לרגע הנכון).
  • יש למצוא יזמים שהתחילו פרויקט משמעותי ושנראה כדאי, אך הם מבקשים למכור אותו באמצע פשוט כי הקורונה שינתה עבורם כיוון.
  • הקורונה גרמה להרבה יותר משפחות לחפש בתים יחסית גדולים, וזאת כיוון שלפחות אחד מבני הזוג עבר לעבוד מתוך הבית. אי לכך כל עוד מוצאים נכס שווה במחיר נמוך, הרי שמדובר בעסקה טובה.
  • יש ביקוש הולך וגובר עבור שטחי אחסון שמיועדים לספק מוצרים שנשלחים און ליין, כך שבהחלט ניתן למצוא נדל"ן ייעודי במחיר זול שישרת עבור כך.
  • נכון להיום גם מעונות הסטודנטים נפגעו, פשוט כי לא מעט סטודנטים עברו ללמוד באופן מקוון. הרעיון הוא למצוא מעונות ויחידות דיור שמיועדים לסטודנטים בסמיכות למכללות ואוניברסיטאות נחשבות, ולרכוש אותן במחיר מוזל, כך שבעוד שנה שנתיים המחיר והביקוש יזנקו מחדש.
  • אם נסתכל על הצד השני של המטבע, נמצא שבזמן שאנשים רבים איבדו את מקור פרנסתם, אנשים רבים אחרים סגרו עסקאות טובות, כך שבין היתר יש מקום להשקיע גם בנכסים יוקרתיים.

אלו הדגשים שהופכים עסקה נדל"נית להזדמנות כלכלית

אם נסכם, נציין שהרעיון היה תמיד והוא עדיין זהה. תמיד יש לחפש הזדמנות כלכלית שעונה על 4 הפרמטרים הבאים:

  • נכס שבעליו מוכנים להתפשר על המחיר שלו כיוון שהם לחוצים תקציבית.
  • נכס שהביקוש שלו יעלה בתוך שנתיים שלוש.
  • נכס שעונה על צורך חדש (למשל מבנים גדולים שמציעים מתחמי עבודה משותפים), או מחסנים גדולים.
  • נכס שהמחיר שלו עתיד לצמוח בצורה משמעותית בשנתיים הקרובות.

דווקא עכשיו משקיעים בנדל"ן מעבר לים!

אז מה יש לנו פה? ובכן אם גם אתם מחפשים להרוויח ממשבר הקורונה, טוב לדעת שדווקא עכשיו זהו זמן אידאלי לפעול. דווקא עכשיו אפשרי למצוא מגוון נכסים מבוקשים במחירים נמוכים, ואף נכסים שהמחירים שלהם עוד אמורים לזנק. כמו כן, גם אם עומדים מול הצעה שכרגע אין לה ביקוש מבטיח, יש לבחון מה יהיה הביקוש בעוד שנתיים מהיום, כמובן אם יכולים מבחינה כלכלית לחכות. פה נעצור ונעניק

טיפ: בכל מקרה יש לבחון כל הצעה לעומק. בכול מקרה יש לבקש לעבור על הנתונים בעצמכם. בכול מקרה שקיפות מלאה היא תנאי הכרחי, ובכול מקרה ניתן לדעת שגם כיום מדובר בחלון הזדמנויות שרק צריך לדעת לנצל. מעט יוזמה וכמה בדיקות ואתם בדרך הנכונה לקראת השקעה נבונה.

דילוג לתוכן